Klub okuplja članove svih uzrasta koji se bave ili se žele baviti komunikacijom na CB frekvencijama.

Početna stranicaFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Ugradnja Alana 42 Multi na Viraga (motocikl)

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Kamikaza
Admin

Broj postova : 157
Birthday : 29.07.1958

PostajNaslov: Ugradnja Alana 42 Multi na Viraga (motocikl)   16/12/2013, 01:24

Montaža CB stanice na motocikl (u ovom slučaju na Virago XV535) nosi nešto više problema mago montaža u automobil ili kamion. Najprije treba izabrati manji i što praktičniji uređaj. Ja sam se dvoumio između Alana 42 Multi i Inteka 520. Dilema je relativno brzo rješena time što je Alan bio nabavljiv kod nas. Nakon toga je trebalo naći mjesto učvrščenja na kojem neće ničemu smetati i napraviti siguran nosač.

Nosač ručne CB stanice

Midland Alan 42 multi s kučištem za akumulatore i pendrek antenom

Midland Alan 42 multi s priključkom za spajanje na vozilo
Nakon toga se pojavio problem priključka antene i napajanja. Od inoxa sam napravio kučište, u njega montirao automobilsku utičnicu s gumenim vodoneprousnim poklopcem, vodonepropusni prekidač i jaku crvenu LED diodu za kontrolu napajanja. To sam spojio direktno na akumulator, naravno preko osigurača. Odmah do utičnice sam montirao ženski antenski konektor koji se inače koristi za ugradnju na uređaje. Na njega sam spojio 50-omski koaksijalni kabl (RG-58), koji sam provukao uz postoječu instalaciju do zadnjeg dijela motora, uz desnu bisagu.

Kučište napajanja i antenski priključak
Nosač antene sam napravio također ud realtivno debelog (2mm) inoxa da izbjegnem nepotrebne vibracije. Njega sam jednostavno zavario na nosač bisage. S prvom antenom koju sam postavio sam imao problema jer nikako nisam mogao dobiti koliko toliko prihvatljiv SWR. Vjerovatno je provlem bio u premalenoj masi i prekratkom antenskom kablu. Tu mi je pomogao kolega Night Rider ustupivši doduše kraću, ali znatno kruću antenu, koja ima zavojnicu kroz cijelu dužinu. Za divno čudo na toj anteni nije bio nikakav problem podesiti SWR.

Nosač antene

Ugradnja Alana 42 Multi na Viraga (motocikl)
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Od Alana do Rossijeve (nikad objavljeno - WORLD EXCLUSIVE!)
» Bolje vas nasao...
» Ganzo G201B Multitool
» SOG Assisted opening - legalno ili ne?
» Kineska multi-lopata