Klub okuplja članove svih uzrasta koji se bave ili se žele baviti komunikacijom na CB frekvencijama.

Početna stranicaFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Moji uređaji nekad i sad...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Kamikaza
Admin

Broj postova : 158
Birthday : 29.07.1958

PostajNaslov: Moji uređaji nekad i sad...   1/12/2013, 20:33

Moja prva stanica: Pearce-Simpson Tomcat 40. Slika nažalost nije originalna jer je stanica davno prodana.

Original:
40 kanala 4W AM
Nakon što je CB Zeko malo kopao po njoj:
360 kanala 15W AM (i dobila je dodatna četiri prekidača s prednje strane)
Po shemi je jednaka kao i HyGain II.

Moj prvi stolni mikrofon s pojačalom...

Lijepa mala stanica koja stane gotovo svagdje u auto, što je vrlo bitno kod novih automobila koji su iznutra potpuno iskorišteni i uglavnom nema mjesta predviđenih za dodatke. Moguće je dobiti 240 kanala AM/FM i 11W. Stanicom se djelomično može upravljati i s mikrofona UP/DOWN i Sqelch.

Vokac kojeg sam kupio novog, a predvidio sam ga prvenstveno za komunikaciju na motoru, naravno s dodatkom mobilne antene i seta mikrofon/slušalice/ptt za kacigu. Trenutno ima 40 kanala AM/FM 4W. Na slici je prikazan s adapterom za akumulatorske baterije, a s njim još dolazi adapter za obične AA (R6) baterije i adapter za napajenje i antenu s vozila.

Adapter za priključak vanjske antene i napajanja iz vozila (lijevo) i adapter za obične AA (R6) baterije (desno).

Lunjajući po e-bayu, naletio sam na ovu CB stanicu koja mi se na prvi pogled svidjela. Digitalno pokazivanje kanala i frekvencije i analogni instrumenti za SWR, snagu, modulaciju i signal. Sa originalnih (Njemačko tržište) 12 kanala AM 1W i  40 kanala FM 4W, vrlo ju je jednostavno podići na 400 kanala AM/FM 6W. Povećavanje broja kanala se dobija prespajanjem kratkospojnika.

To je stacionarna stanica koja se napaja direktno sa 220V, ali ima i mogućnost napajanja sa 13,8V.
Evo malo tehničkih podataka:
CB stanica: stacionarna,  Albrecht AE 8000
Frekvencijski raspon: 25,165-29,655
Kanali: 400 AM/FM
Snaga: 1-6W
Memorije: 5
Napajanje: 220/13.8V
CH9, CH19, Scan, M-Scan, DW, LCR, NB, ANL, Key-Beep, S-metar, priključak za vanjski S-metar, PR-Power metar, SWR-metar, MOD-metar, RF-Gain, Mike-Gain, RF-Power, pokazivač frekvencije.
Na zadnjoj strani ima RS-232 priključak pomoču kojeg se može vezati s kompjuterom.  Preko tog priključka može se ostvariti daljinsko upravljanje stanicom. Software i Hardware (Albrecht CBC 100), nažalost nemam.

Nakon što smo ubili Albrechta 8000, bilo je potrebno da u stacionar dođe nova štacija. I došla je! Prava, velika stacionarka s puno gumbića, taman po mom ukusu. Naravno da ju je kolega odmah dohvatio pod šarafnciger i napravio veliki servis, opet po mom ukusu.
Dakle, Lafayette Petrusse Hi Power...

Kompletna stanica je podešena, a žaruljice u instrumentima zamijenjene su plavim LED trakicama. Dodan je izlaz 12V i  priključak za vanjski S metar. U planu je crveni display zamijeniti plavim, uz dodavanje frekvencmetra i izvesti napajanje za stolni mikrofon.

Alan Spedtrum 1600

Proizvodnja: CTE International
Frekvencija: 25 - 29MHz
Maksimalna snaga: 2500W
Minimalni SWR: 1 - 1,2
pojačanje: 7,5dB
Dužina: 6200 mm
Masa: 3900g
Radijali: 10kom po 900mm i 10kom po 1200mm

Na mom Puntu se vozi Midland Alan 9 plus. Antena je kupljena nova i s njom sam prilično zadovoljan. Dužina s glavom je 1490mm, SWR se kreće od 1,1 do 1,3 u rasponu do 240 kanala.

Mikrofon sam kupio s Njuškala relativno povoljno. Bio je ispravan osim instrumenta za ECHO kojem sam zamijenio kompletnu mehaniku pa sad radi. Kučište je bilo nepotrebno zalijepljeno termo ljepilom, jer se nakon otvaranja vrlo jednostavno učvrsti originalnim kopčama. Kakon kompletnog čišćenja iznutra i izvana, zamjene gumba kliznih potenciometara i postavljanje spužvice na kapsulu izgleda kao na slici.

U planu je zamjena baterije bi išao malim stabilizatorom s 9809, koji bi 13,8V sa stanice sveo na 9V potrebnih za napajanje mikrofona. Također bi dodao LED diodu za kontrolu uključenosti RB-a.

Konačno sam uspio nabaviti Američki, gotovo legendarni mikrofon, Astatic Road Devil. Nažalost stigao je u prilično jadnom stanju, no nakon što je promijenjena kapsula i što se kolega CB Miro naradio oko njega, radi savršeno.

Evo i shema, ako nekom slučajno zatreba...

Od kolege CB Padobranca sam dobio SWR metar Proxel 2462. Ove ogrebotine na plastici su posljedica dugotrajnog boravka u kamionu. Kad sam ga prvi puta priključio malo se čudno ponašao pa sam ga podesio po jednom drugom provjerenom SWR metru, tako da je sada ok! Sprava služi svrsi, ali iskreno rečeno, draži su mi oni s barem dva odvojena instrumenta.

Prije nekog vremena sam na Njuškalu nabavio pojačalo, lampaša BV131. Navodno na AM/FM daje 100W, a na SSB 200W. Jedino što mi se ne sviđa je osvjetljenje instrumenta, koje je izvedeno običnom žaruljicom i pojačava se kod predaje.

Nedavno sam došao u posjed pojačala cte A300, koje bi po nekim specifikacijama s inteneta, trebalo davati do 175W AM/FM i 300W SSB. Za sada samo jedna slika, a kad ga spojim bit će ostatak recenzije. Za sada sam mu dodao dva ventilatora jer je montiran u dosta skučenom prostoru. Obzirom da nisam dobio nikakve papire s njim, bio bi zahvalan da mi netko, ako ima, pošalje shemu i user/service manual.

Nabavio sam dodatni vanjski S-metar Star Electronics Products MD-4. Predviđen je za stanice koje imaju priključak za vanjski S-metar. Instrument je veličine 100x48, a cijeli uređaj165x90x50. Ima rasvjetu instrumenta običnom žaruljicom što će ubrzo biti zamijenjeno plavom LED trakom. S prednje strane je potenciometar za podešavanje osjetlljivosti i tipka za paljenje svjetla.

Zadnja promjena: Kamikaza; 19/2/2016, 00:38; ukupno mijenjano 19 put/a.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://voc-zagreb.forum-motion.com/
Kamikaza
Admin

PostajNaslov: Re: Moji uređaji nekad i sad...   6/3/2014, 14:22

Antenski prekidač.

Admin

PostajNaslov: Re: Moji uređaji nekad i sad...   5/8/2014, 19:44

Stigla nova igračka! Nabavio uređaj za spajanje radio stanice, mobitela, navigacije, CD-a i Mp3-a na instalaciju kacige.

Skica je od sličnpg uređaja (Albrecht AE600S), koji za razliku od ovog mog nema Bluetooth.

Napravio sam, naravno od inoxa, nosač za njega.

Sad još moram nabaviti ili napraviti šelnu koja će ga držati na volanu i ofarbati ga u mat crno.

Admin

PostajNaslov: Re: Moji uređaji nekad i sad...   21/1/2016, 09:07

Stigla nova igračka... Power/SWR/Mod Meter Monacor FSI-10.

Zamijenjena rasvjeta, podešena nula na instrumentima i radi ko nova!

PostajNaslov: Re: Moji uređaji nekad i sad...   

[Vrh] Go down

Moji uređaji nekad i sad...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Život "kao nekad"...
» Moji alati
» Ručni GPS uređaji
» Uređenje starijih noževa
» Moji noževi.. i još ponešto